WhatsApp Hattı
Çatı İzolasyon Malzemesi 20 Kg

Çatı İzolasyon Malzemesi 20 Kg

Elastomerik akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, tek komponentli, kullanıma hazır, elastik, her tür zemine kolayca uygulanabilen, beyaz renkli (üzeri boyanabilen) sürme su yalıtım malzemesidir.

 

₺250,00

TANIMI

Elastomerik akrilik kopolimer reçine esaslı, su bazlı, tek komponentli, kullanıma hazır, elastik, her tür zemine kolayca uygulanabilen, beyaz renkli (üzeri boyanabilen) sürme su yalıtım malzemesidir.

 

KULLANIM ALANLARI

İç ve dış mekanlarda, yatayda ve düşeyde, düz ve eğimli çatılarda, teras, balkon, havuz ve su depolarında, oluk, saçak ve baca kenarlarında, beton, sıva, tuğla, çinko, galvaniz, briket gibi yüzeylerde kullanılabilir.

 

ÖZELLİKLERİ

·          Kullanıma hazırdır.

·          Uygulaması çok kolay olup yarı akışkan özelliği vardır. Bu yüzden çok zor yüzeyleri kolayca kaplayabilir. İşçilik maliyeti düşüktür.

·          Elastiktir. 1 ile 1.5 mm. kalınlıkta 23°C''de 24 saat sonra % 600 uzama gösterir.

·          Her türlü yapı malzemesine mükemmel yapışma sağlar. (Mineral esaslı yüzeylerde yapışma dayanımı: 7.15 kgf /cm   2   ).

·          Sıcak soğuk farklarında elastikiyetini korur. (70°C''de % 476, -17°C''de %397).

·          Zayıf kimyasallara dayanıklıdır.

·          Yüzeylerde teneffüs imkanı sağlar.

(Su buharı geçirgenliği: 24 saat sonra 23°C''de % 65 nemde 27.6 g/m² gün).

·          Çekme mukavemeti; 24 saat sonra 23°C''de 24.5 kgf / cm   2   , 72 saat sonra 55 kgf / cm   2   dir.

·          Solvent içermez.

·          Dekoratiftir. Beyaz üretildiği gibi, ARS tüpleri ile renklendirilebilir(sadece 4-5 tonları) veya üzeri  aynı elastikiyet yapısına sahip sadece su bazlı boya ile boyanabilir.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Şekil:                               Yarı akışkan sıvı

Renk:                              Beyaz

Yoğunluk                          1,29 ± 0,05 kg/lt.

Kopmauzaması                en az %600 Yapışma mukavemeti         12 kgf/cm   2

 

UYGULAMA

Sutut; nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Sıva ve beton yüzeylerin, uygulamadan önce, sabunlu ılık su ile temizlenmesi tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime(min.%5) sahip olması gerekir. Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı Stako ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Sutut % 100 oranında suyla inceltilerek bir kat astar çekilmeli ve bunun üzerine iki kat inceltilmeden uygulanmalıdır. (Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) İkinci kat, birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Yatay ve düşey birleşim noktalarında Elyaflı Sutut şerit halinde uygulanmalıdır. Sutut, özellikle kuru havalarda +5 °C ve +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 24 saat bu hava koşullarından korunmalıdır. Sutut''u ARS kartelasındaki (sadece 4-5 tonlarıyla) renklerle yaklaşık olarak renklendirmek mümkündür.

 

Siparişim ne kadar sürede ulaşmaktadır?

Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten ya da ödeme kontrolünüz gerçekleştirildikten sonra en geç 3-5 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından 3 gün içerisinde teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde ve haftasonu verilen siparişlerde , tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır.

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız.

Almış olduğum ürünün montajı kime ait ?

Ürünlerimiz özel kargo paketinde demonte olarak teslim edilir. Kurulumu müşteriye aittir. Paketlerde kurulum şeması, tüm vida ve aksesuarlarn montaj şeması ile uyumlu malzeme torbası, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu bulunmaktadır. Montaj esnasında karşılaştığınız herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri departmanımızdan telefonla destek alabilirsiniz.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için tıklayınız Çerez ve Gizlilik politikasını okuyunuz.