Heico-Lock Çalışma Prensibi:

·         Heico-Lock kilitli pul mevcut olan diğer sistemlere göre bağlantı emniyetini sürtünme ile değil, gerilme kuvveti ile sağlamasıdır.

·         Kilitli Pulların ic tarafında kamlı yüzeyler, dış tarafında radyal dişli yüzey

·         Radyal dişler karşısındaki yüzeye şeklini işlemesi (cıvatanın sıkılması esnasında)

·         Sistem hareketi sadece ic kısımda bulunan kamlı yüzeylerde mümkün, böylece emniyet sistemi kendini yeniden yönlendiriyor

·         Sıkma kuvvetinin artması

Teknik Bilgiler:         

1. Sertlik farkı: HHEICO > HMalzeme

* Heico-Lock Kilitli Pulların yüzey sertlikleri standart cıvatalarla karşılaştırıldığında daha yüksek (Kalite: 8.8 ; 10.9 ; 12.9) çelik (sertleştirilmiş) 485 }25 HV0.3 Paslanmaz çelik (yüzey sertleştirilmiş) > 520 HV0.05

*2. Açı farkı: α > β

* Heico-Lock Kilitli Pullarında bulunan kamların arasındaki α acısı cıvata dişindeki β acısından daha büyüktür.

* Heico-Lock Kilitli Pullarındaki genişleme artışı eğimden dolayı cıvatanın dişi boyunca olabilecek uzamadan fazladır.

3. Sürtünme farkı: μa > μi

* Kamlı yüzeyler pulun dış yüzeyinde bulunan radyal dişli yüzeylerden daha düşük bir sürtünme katsayısı μi sahiptir (Sürtünme Katsayısı μa)

*Dinamik yüklerden dolayı oluşan sökülme hareketi kamlı yüzeyler arasındaki bölgede harekete neden olmaktadır.

4. Önyükleme farkı: Fdyn > Fstat

*Sökülme hareketinden dolayı Heico-Lock Kilitli Pullarında oluşan genişleme artışı gerilme kuvvetinin artmasına neden olmaktadır.

* Bununla beraber önyükleme kuvveti, hareketsiz durumdakine karşın artmaya başlıyor ve boylece cıvata kendi kendini emniyete almış oluyor

Siparişim ne kadar sürede ulaşmaktadır?

Siparişiniz, kredi kartı güvenlik onayı geldikten ya da ödeme kontrolünüz gerçekleştirildikten sonra en geç 3-5 iş günü içerisinde kargoya verilmekte ve kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine teslim edilmektedir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra kargo firması tarafından 3 gün içerisinde teslim edilmektedir. Resmi tatil günlerinde ve haftasonu verilen siparişlerde , tatili izleyen ilk iş gününde işleme alınmaktadır.

Teslimattan kaynaklanan problemlerle karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketiyle yaptığımız teslimatlarda, lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzun varsayıldığını unutmayınız.

Almış olduğum ürünün montajı kime ait ?

Ürünlerimiz özel kargo paketinde demonte olarak teslim edilir. Kurulumu müşteriye aittir. Paketlerde kurulum şeması, tüm vida ve aksesuarlarn montaj şeması ile uyumlu malzeme torbası, garanti belgesi ve kullanma kılavuzu bulunmaktadır. Montaj esnasında karşılaştığınız herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri departmanımızdan telefonla destek alabilirsiniz.

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için tıklayınız Çerez ve Gizlilik politikasını okuyunuz.